InSense 7B-1

InSense – łatwy do transportu ręczny ssak mechaniczny


Ssak ręczny model 7B-1 zaprojektowany został do doraźnego odsysania wydzielin. Jest przenośnym, lekkim, bezpiecznym i łatwym do przechowywania przyrządem, który do działania nie potrzebuje zasilania. Głównie przeznaczony do użytku w szpitalach, jednostkach ratunkowych, również dla wyjazdowych zespołów medycznych,  do odsysania krwi, flegmy i innych wydzielin. Doskonale sprawdza się wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości zastosowania ssaka elektrycznego.

Ssaki ręczne nie nadają się jako jedyne urządzenie do stałego odsysania wydzielin w warunkach domowych.

  • Ssak ręczny 7B-1 składa się z jednostki centralnej (cylinder tłokowy), zbiornika na wydzieliny oraz obudowy z wyjmowanym modułem z uchwytem na zbiornik.
  • Ściśnięcie uchwytu powoduje wytworzenie podciśnienia – poprzez ruch posuwisto-zwrotny tłoka w cylindrze. Bezpieczne i niezawodne działanie ssaka zapewnia zawór jednokierunkowy. Uniemożliwia on wytwarzanie dodatniego ciśnienia w układzie ssącym.
  • Zwarta konstrukcja , prosta obsługa i łatwość transportu zapewnia wygodne użytkowanie aparatu.
  • Możliwość podłączenia cewnika do odsysania wydzielin do ssaka za pomocą łącznika.

Ssak wyposażony jest w wielorazową rączkę z dźwignią, jednorazowy przeźroczysty zbiornik na treść o poj. 200ml , wymienialny bez użycia narzędzi, rurę śr. 8 mm, łącznik jednorazowego użytku do cewnika oraz cewnik j.u.
Zbiornik posiada zastawki jednostronne zabezpieczające przed wydobywaniem się odsysanej wydzieliny ze zbiornika. Posiada również zabezpieczenie przed przepełnieniem zbiornika.

Podciśnienie (max) 0.4 MPa
Maksymalny przepływ powietrza 20 l/min.
Waga 202g
Wymiary

17x5x18 cm

Jednorazowe elementy zużywalne: zbiornik na wydzieliny z pokrywą i rurki odsysające nie podlegają gwarancji.

Urządzenie medyczne klasy IIa